Paramızı yitirirsek,yeniden kazanırız,malımızı,mülkümüzü yitirirsek yenisini alırız ama DÜRÜSTlüğümüzü,onurumuzu,şerefimizi,haysiyetimizi,ahlakımızı,namusumuzu kısaca bizi İNSAN yapan değerlerimizi yitirirsek bunların bir daha asla geri dönüşü yoktur.
-Yalan söyleyebilen kişi her türlü suçu işler,bütün kötülükleri yapar,uzak dur.yanına yaklaşma,yakınına yaklaştırma..
-Boynundan kesileceğini veya asılacağını bilsen bile asla yalan söyleme,bütün kötülüklerin esas anası,temeli ...yalandır..
İMZA..Rahmetli babacığım Em.Öğretmen Hüseyin DÜNDAR
-KUL HAKKI için birinin illa da değerli bir şeyini almanız gerekmez,bahçesinin yanından geçerken,kurumuş ağacından bir kibrit çöpü kadar olan parçayı bile izinsiz,habersiz alırsanız bu da KUL HAKKIdır..
İMZA:Rahmetli ANAcığım,Zeliha DÜNDAR
Yaşamları boyunca kişiliklerimizi nakış gibi,kaneviçe gibi,etamin gibi,iğne oyası gibi ince,ince işlediler,DÜRÜSTLÜKü akıllarımıza,beyinlerimize,yüreklerimize derin bir şekilde kazıyarak yerleştirdiler,türlü,çeşitli eza,cefa,sıkıntı,yokluk çekerek bizleri,dört yavrularını İNSAN sırasına kattılar,kendileri için hiç yaşamadılar,göçüp giderken de mal,mülk bırakamadılar ama tertemiz isimlerini miras bıraktılar,bugün toplum içerisinde saygın bir yerimiz varsa,bu onların sayesindedir,büyük minnet borcumuz var.Ben bundan daha büyük,anlamlı ve değerli bir servet olabileceğini düşünmüyorum ve bu bağlamda kendimi ve KARDEŞlerimi çok şanslı sayıyorum.
Allah hepimizin yitirdiklerimizle birlikte,onları da cennetinde misafir etsin,rahmetiyle,merhametiyle ödüllendirsin,yardımcıları olsun.
SEVGİlerle ve sevdiklerinizle kalın ama sakın SEVGİsiz kalmayın,SEVGİye yol ve yer açın,fırsat verin